Під час гітлерівської окупації школа в Кочубіївці не працювала. У приміщенні школи вчилися молодші командири
німецької армії. 26 березня 1944 року розпочалося навчання в 1–4 класах, за парти сіло 203 учні. У 1948 році сільська школа реорганізувалася в семирічну, директором якої був Михайло Степанович Вихристюк.
У 1952–1953 начальному році у школі вчилося 300 учнів. У 1954 році школу реорганізували в середню. З цього часу і до 1961 року в школі щорічно навчалося 350–360 учнів.
Усього за післявоєнний час семирічну школу закінчили – 171 учень, восьмирічну – 544 учнів, середню – 128 учнів.
Директором восьмирічної школи з 1958 по 1971 рік був Василь Степанович Піддубний. У 1961 році школу реорганізовано у восьмирічну, з контингентом учнів від 130 до 180. У 1971–1972 навчальному році школою керувала Людмила Дмитрівна Осадченко, за фахом учитель початкових класів. З 1972 по 1983 рік на посаді директора школи був учитель історії Андрій Федотович Ковтун. На кінець 1976–1977 навчального року в школі навчалося
128 учнів, яких навчали 13 учителів. З 1984 по 1985 рік директором школи була Галина Іванівна Резніченко.
З 1985 по 2000 рік шкільний колектив очолював Валерій Олександрович Смілянець. З 1991 року, із проголошенням державної незалежності України, було змінено зміст і форми навчання. Це було піднесення рівня національної свідомості, вивчення народних звичаїв і традицій.
Уперше в школі стали святкувати Різдво Христове, Івана Купала, Великдень та інші українські національні свята.
У 1989 році Кочубіївську неповну середню школу реорганізували в середню школу. Перший раз був набраний 10 клас одинадцятирічної школи. До 1992 року було обладнано спортивний та географічний майданчики, у кабінети було придбано технічні засоби, наочність, замінили меблі в їдальні, у початкових класах, обладнано навчальну та спальну кімнати для 6-річних дітей.
Педколектив школи у 90-ті рр. ХХ ст.
Ремонт школи проводився за кошти батьків та колективного сільсько-господарського підприємства «Нива», у яке був реорганізований радгосп «Уманський». Агропідприємство взяло на свій баланс шкільну їдальню, оплачувало роботу кухаря і повністю забезпечувало весь раціон харчування дітей. Із 2000 року на посаді директора школи працює Алла Олексіївна Кисіль. Під її керівництвом розпочалися зміни щодо зовнішнього вигляду приміщення, зміцнення матеріально-технічної бази, а також внутрішнього змісту, чим завжди одна школа відрізняється від іншої.
Тут створені безпечні та комфортні умови для освітнього процесу: школу газифіковано, виконано реконструкцію всього шкільного приміщення й зроблено ремонт покрівлі. Iз 2004 року педагогічний колектив активно працює над оновленням інтер’єру школи, озелененням території закладу.
У 2013–2014 рр. добудовано спортзал. До 2017 року вікна і двері замінені на пластикові, проведена реконструкція системи опалення, збудована котельня на альтернативному паливі, шкільне приміщення
утеплене, пофарбоване в колір «магія сонця».
Два роки поспіль, у 2015–2016 роках, школа ставала переможцем районного етапу Всеукраїнського громадського огляду – конкурсу стану умов і охорони праці.
Перший комп’ютер з’явився у школі в 1998 році, у 2004 – перший комп’ютерний клас, який у 2006 був підключений до мережі Інтернет. У 2008 році школа отримала новий комп’ютерний клас. У 2017 році підключились до швидкісного Інтернету. Є WI-FI зона. Педагогічний колектив школи формує в дітей почуття милосердя, людяності і гуманізму, готовності надати підтримку тим, хто її потребує. Волонтери є активними учасниками акцій фонду «Серце до серця», Товариства Червоного Хреста України, тісно співпрацюють з волонтерськими центрами Уманщини. У 2014 році шкільна команда «Гетьмани» посіла І місце в районному етапі Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Зірниця».
У 2015 році створено фотогалерею «Слава України».
У 2017 році команда «Заграва» виборола ІІ місце в районному етапі молодіжної інтелектуальної гри «Ігри патріотів».
З 2007 по 2017 роки відбувався активний процес створення власної моделі Школи сприяння здоров’ю. У модель діяльності школи щодо формування навичок здорового способу життя входять як традиційні, так і інноваційні форми й методи роботи. Педагоги створили здоров’язбережувальне освітнє середовище у взаємозв’язку з учнями, батьками, спонсорами – усіма тими, хто зацікавлений у зміцненні здоров’я дітей та молоді.
У селі, завдяки батькам та тренерам, виросли чемпіони – гордість села: Назар Смілянець, Владислав Заграничний, Марія Смілянець, Тарас Коблик, Тетяна Павлюк, Дарія Павлюк. У різні роки відзначалася результативністю робота гуртків хореографії (керівник Н. К. Сокуренко), гуртків вокально-хорового мистецтва
(керівник О. В. Теслюк), гуртка «Юний художник» (керівник О. В. Захарова), секції з футболу (керівник В. В. Мітасов, виховав чемпіона у 7 років – Віталія Вівсяного), секції «Козацькі бої»
(керівник М. М. Логоцький). Кожного літа, упродовж 17 останніх років, якісно проходить організація літнього відпочинку школярів. Працював табір «Ромашка» для молодших учнів та «Ритм» для старшокласників, а також пришкільний центр відпочинку «Водограй» зі спортивно-оздоровчим табором «Ритм» в складі. За останні роки вдається охопити активним відпочинком 95 % школярів. Упроваджуються в щоденну практику такі оздоровчі технології, як: фітотерапія, кольоротерапія, вітамінотерапія, аромотерапія, музикотерапія, рухотерапія, софотерапія.
У школі створені належні умови для розвитку педагогічної майстерності, творчої ініціативи педагогічних працівників, здійснення їх самоосвітньої діяльності, застосування інтернет- технологій. У 2015 році створено методичний кабінет із достатнім змістовим наповненням та сучасними комп’ютерами. Учасниками та переможцями районного етапу конкурсів педагогічної майстерності «Учитель року» та «Класний керівник року» були вчителі О. В. Теслюк (2013 рік), О. Г. Булеховець та А. І. Канак (2015 рік), Н. Д. Крижанівська (2016 рік). А в 2017 році вчитель фізкультури М. О. Попков посів друге місце в обласному етапі конкурсу «Інноваційний урок фізкультури».
20 вересня 2013 року Кочубіївська загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів відзначила свій 75-річний ювілей. ФГ «Агрофірма «Базис» постійно надає школі спонсорську допомогу задля зміцнення її матеріально-технічної бази. За фінансової підтримки господарства 22 грудня 2014 року відбулося урочисте відкриття сучасного спортивного залу. Площа забудови – 747,35 кв. м. Ця новенька сучасна двоповерхова споруда стала окрасою не лише школи, а й усього села. Спортзал об’єднав жителів села, усіх прихильників спорту. За підсумками 2016 року Кочубіївка – найспортивніше село Черкаської області, 2017 року – найспортивніше село Уманщини та переможець VII сільських спортивних ігор Уманського району з видів спорту.